ЛЕГАЛІЗАЦІЯ

Для надання документу юридичної сили на території іншої держави існує два види оформлення:

 

- легалізація (МІН'ЮСТ, МЗС, консульство);

 

- проставлення штампу "Апостиль".

 

Легалізація - це приведення документів у легальну форму, яка відповідає законодавству іноземної держави і визнається державними органами цієї країни. Легалізація документів в Україні здійснюється для Канади, Об'єднаних Арабських Еміратів, Катару, Кувейту та ін. МЗС, Мін'юст, обласні та міські управління юстиції здійснюють легалізацію документів, виданих офіційними установами України і призначених для використання за кордоном.

 

Процес легалізації відбувається таким чином:

1 варіант - легалізація документів в обласному чи міському управлінні юстиції, потім в МЗС, після чого робиться переклад документа на потрібну мову, і нотаріально посвідчується (це стосується всіх документів, які видані органами ЗАГС);

2 варіант - з оригіналу документа робиться нотаріальна копія, потім ця копія проходить легалізацію в Мін'юсті, МЗС, після чого робиться переклад документа на потрібну мову і нотаріально посвідчується. Зверніть увагу на те, що в першому випадку документи проходять легалізацію в оригіналі, у другому - у вигляді нотаріальної копії.

Міністерство закордонних справ здійснює легалізацію таких документів:

- оригінали офіційних документів нового українського зразка, видані органами ЗАГС, завірені обласним управлінням юстиції в тій області, де вони видані, міським управлінням юстиції для м.Києва (тобто легалізуються документи зразка 1991 р, на яких зображений герб України, тобто видані після розпаду Радянського Союзу);

- довідки, видані органами МВС; - оригінали довідок, які видаються іноземними Посольствами на території України іноземним громадянам, які укладають шлюб на території України (така довідка подається у ЗАГС для оформлення шлюбу).

Міністерство юстиції здійснює легалізацію нотаріальних копій, перекладів та інших документів, завірених або виданих державними, приватними нотаріусами (заяв, нотаріальних копій, довідок про місце проживання після нотаріального засвідчення копії з оригіналу).

Після легалізації в МЗС України, офіційні документи повинні бути засвідчені в дипломатичному представництві тієї країни, де вони будуть використовуватися (наприклад, якщо документи оформляються для Канади, то після легалізації в МЗС і Мін'юсті, їх необхідно легалізувати в консульстві Канади).