ШЕНГЕН, ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Список країн шенгенської угоди: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія , Швейцарія, Швеція, Естонія.

Шенгенська віза дає право переміщення по всіх країнах Шенгенської угоди (без внутрішнього прикордонного контролю).

Обмежити мандрівника в його переміщеннях може лише необхідність відвідувати частіше за інших ту країну, консульством якої була видана шенгенська віза.

Читаємо шенгенську візу

viza_schengen

Візова марка, яка вклеюється в паспорт державами-членами Шенгенської угоди, складається з 11 основних полів, які включають в себе 9 рубрик, зону для фотографії і зону для автоматичного зчитування даних.

 1. «Valid for» - «Дійсна для» 

  Тут вказується територія, в межах якої можуть пересуватися володар візи. Заповнюється тільки одним із таких способів:

  Шенгенські держави (наприклад: PAŃSTWA SCHENGEN, якщо візу видало польське консульство, тобто на мові видає візу держави-члена ЄС);

   

Шенгенское государство или Шенгенские государства, территорией которого или которых ограничено действие визы (в этом случае используются следующие аббревиатуры): Австрия (AT), Бельгия (BE), Венгрия (HU),Германия (DE), Греция (GR), Дания (DK), Исландия (IS), Латвия (LV), Литва (LT), Люксембург (LU), Чешская Республика (CZ), Испания (ES), Италия (IT), Мальта (MT), Норвегия (NO), Нидерланды (NL), Польша (PL), Португалия (PT), Словения (SI), Словакия (SK), Франция (FR), Финляндия (FI), Швеция (SE), Швейцария (CH), Эстония (EE).

Когда марка используется для выдачи визы с ограниченным территориальным действием, при указании кодов возможны следующие варианты:

– включение в рубрику кодов соответствующих государств-членов;

– если рубрика «действительна для» не позволяет включить все коды государств-членов, признающих или не признающих соответствующий документ на поездку, то размер букв уменьшается.

 1. «From ... until ...» - «Від ... до ...»

  Вказується термін, протягом якого власник візи може здійснювати перебування, дозволене візою. Дата, починаючи з якої власник візи може в'їхати на територію, зазначену в попередньому пункті, вписується після слова «From» у вигляді: ДД-ММ-РР.

  Дата, яка вказує останній день терміну, протягом якого власник візи може здійснювати перебування, дозволене візою, вписується після слова «Until». В цю дату володар візи до півночі повинен покинути територію, для якої дійсна віза.

  3.«Type of visa» - «Тип візи»

  Тут вказується тип візи за допомогою відміток А, С і D, що позначають, відповідно, такі типи візи:

  А - віза для транзиту через аеропорт,

  С - віза для короткострокового перебування *,

  D - віза для довгострокового перебування (так звана національна віза).

  * Згідно Візового кодексу ЄС під «візою» розуміється дозвіл, що надається державою-членом з метою:

  а) транзиту по території або передбачуваного перебування на території держав-членів загальною тривалістю не більше трьох місяців протягом будь-якого шестимісячного періоду від дня першого в'їзду на територію держав-членів, або

          b) транзиту через міжнародну транзитну зону аеропортів держав-членів.

     4.«Number of entries» - «Кількість в'їздів»

 1. Тут вказується, скільки разів володар візи може в'їжджати на територію, для якої дійсна віза; іншими словами, мається на увазі кількість періодів перебування, на які він зможе поділяти дозволені для перебування дні.

  Кількість в'їздів може становити один, два або більше двох. Відповідне число вписується з правого боку від друкованого тексту за допомогою цифр «01» або «02» або абревіатури «MULT» - в разі, якщо віза дає право більш ніж на два в'їзди.

  Коли багаторазова віза для транзиту через аеропорт, термін її дії визначається наступним чином: перша дата відправлення плюс шість місяців.

  Якщо загальна кількість виїздів, здійснених власником візи, дорівнює кількості дозволених в'їздів, то віза втрачає дію, навіть якщо власник візи повністю не вичерпав кількість днів, дозволених візою.

  5.«Duration of stay» - «Термін перебування ... днів»

  Тут вказується кількість днів, протягом яких власник візи може перебувати на території, яку охоплює дією візи. Таке перебування може бути безперервним або, в залежності від кількості дозволених днів, поділятися на кілька періодів в межах дат, зазначених в рубриці 2, з урахуванням кількості дозволених в'їздів згідно рубриці 4.

  Кількість дозволених днів вписується у вільний простір між відміткою «Термін перебування» і позначкою «Днів» у формі двох цифр (якщо кількість відповідних днів менше десяти, то першою цифрою буде нуль).

  Максимальна кількість днів, яке може бути вписано - 90.

  Якщо віза дійсна на термін більше шести місяців, тривалість перебування становить «90 днів в будь-який 180-денний період» (змінено з 18.10.2013 р). Таким чином, якщо Ви хочете перебувати на території Шенгенської зони 18 і 19 грудня 2013 року, то в кожен з 180-денних періодів: 22.06.13-18.12.13 і 23.06.13-19.12.13, - кількість днів перебування не має перевищувати 90.

  6.«Issued in» - «Видана в (місце) ... (дата) ...»

  Дана рубрика вказує назву місця, в якому знаходиться видає візу орган. Дата видачі вказується рядком нижче після позначки «коли».

  7.«Number of passport» - «Номер паспорта»

  Дана рубрика вказує номер документа, в який проставляється візова марка.

  8.«Surname, name» - «Прізвище та ім'я»

  Один по одному вказуються перше слово, що міститься в рубриці «прізвище», і потім - перше слово, що міститься в рубриці «ім'я» документа на поїздку власника візи.

  Видає візу орган перевіряє, чи збігаються прізвище (прізвища) і ім'я (імена), що містяться в документі на поїздку і підлягають вписаного в цю рубрику, а також в зону, призначену для автоматичного зчитування даних, з тими, які вказані в клопотанні про надання візи .

  Якщо прізвище та ім'я включають таку кількість знаків, що перевищує кількість вільних місць, то зайві знаки замінюються точкою (.).

  9.«Remarks» - «Примітки»

  а) Обов'язкові позначки, що підлягають додатковому включенню в зону «Примітки»

  - Якщо йдеться про візу, яка видається від імені іншої держави-члена відповідно до статті 8, додатково включається наступна відмітка: «R / [код акредитуючої держави-члена]»;

  - Якщо йдеться про візу, яка видається з метою транзиту, додатково включається наступна відмітка: «ТРАНЗИТ».

  Зона для фотографії

  Кольорова фотографія власника візи поміщається на місце, зарезервоване з цією метою. Для фотографії, що підлягає включенню до візову марку, повинні дотримуватися такі правила.

  Розмір голови від верхівки до підборіддя повинен складати по вертикалі 70-80% загальної площі фотографії.

  b) Національні позначки в зоні «Примітки»: Дана зона також містить примітки щодо національних положень мовою видає візу держави-члена. Однак такі примітки не повинні дублювати обов'язкові позначки.